Domovská stránka » Referát

Referát

Co je to referát a jaké jsou nároky na jeho zpracování? 

Referát je slohový útvar určený k přednesu, jehož cílem je stručně, výstižně a poutavě pojednat o konkrétním problému, události nebo novince. Napsat a přednést referát patří k častým úkolům žáků základních a studentů středních a vysokých škol. Studenti humanitních oborů referáty obvykle odevzdávají i v písemné podobě, jako seminární práce.

Zpracovat opravdu kvalitní referát vyžaduje dobrou znalost tématu, schopnost sumarizovat informace do stručného, avšak obsažného celku a přizpůsobit text ústnímu přednesu.

Čím vyšší stupeň studia, tím vyšší nároky na odbornost, přehlednost a formální kvality referátuVysokoškolský referát užívá termíny, je zřetelně členěn na úvod, stať a závěr a v názornosti mu pomáhá prezentace zpracovaná v programu PowerPoint.

Pomůžeme Vám se zpracováním referátu

Blíží se termín Vašeho ústního vystoupení, ale nestíháte? Pomůžeme Vám s napsáním referátu, přípravou jeho podkladů, osnovy nebo doprovodné prezentace. Námi dodané referáty vždy splňují formální i obsahové požadavky tohoto žánru.

Je tahle služba v souladu sa zákony České Republiky? Samozřejme! Náš portál nabízí pouze a výhradně zpracování podkladů, studijních materiálů podle požadavků klienta a ne kompletní školní práce. Tahle služba je povozována v souladu s etickým kodexem.