Domovská stránka » Úvahy

Úvahy

Co jsou úvahy a jaké jsou nároky na zpracování?

Úvaha je jedním z nejčastěji zadávaných slohových útvarů na základních, středních i vysokých školách, maturitní zkoušky nevyjímaje.

Úvaha pojednává o určitém jevu či problému, nahlíží jej z různých názorových perspektiv, které jsou v textu logicky seřazeny a přehledně odděleny.

Autor by měl respektovat základní strukturu, již tvoří úvod, stať a závěr. V úvodu je vytyčen problém či téma, které je dále z několika úhlů rozebíráno. Porovnávána jsou jednotlivá řešení, vznášeny jsou otázky a pro příklady je možné vypravit se i do historie. Podmínkou zůstává nevzdálit se hlavnímu tématu. Závěr slouží k vyústění úvahy, představení navrženého řešení, případně k dalšímu rozvinutí problému.

Z jazykových prostředků vyhovuje žánru úvahy nejlépe výraz z neutrální či knižní slovní zásoby. Stejně jako u eseje lze při psaní úvahy využít postupů uměleckého stylu.

Pomůžeme Vám se zpracováním úvahy

Pokud Vám k napsání kvalitní úvahy brání nedostatek času, inspirace, nezajímavé téma nebo všechno dohromady, obraťte se na nás. Na základě zadaných parametrů Vám napíšeme originální úvahu splňující veškeré obsahové i formální nároky tohoto žánru.

Je tahle služba v souladu sa zákony České Republiky? Samozřejmě! Náš portál nabízí pouze a výhradně zpracování podkladů, studijních materiálů podle požadavků klienta a ne kompletní školní práce. Tahle služba je povozována v souladu s etickým kodexem.