Na zpracování podkladů není odborník jako odborník

V dnešní době je internet plný nabídek na zpracování podkladů k seminárním, bakalářským, prostě jakýmkoli pracím. Všude slibují odbornost a profesionální přístup, ale je tomu opravdu tak? Jak mají studenti, kteří hledají pomoc, poznat, že právě tento nebo jiný server je ten pravý pro ně…?

 

Z pohledu člověka, který psal svou bakalářskou práci před 8 lety. Proč takové servery nebyly dřív? Mohu přiznat, že tenkrát jsem se se svou bakalářskou prací prala jako začátečník v ringu. Nemyslím si, že jsem měla malé zkušenosti a znalosti ve svém oboru, nebo že by mi dělalo problém psaní dlouhých smysluplných textů. Velkou roli v „neschopnosti“ něco napsat hrál hlavně stres. Uvědomovala jsem si dobře, že napsáním dobré práce si usnadním průběh zkoušek, stejně tak, jako když napíšu „brak“, můžu si tím u zkoušek totálně nohy podtrhnout a udělat se sebe neschopnou osobu, která není schopna napsat souvislý text. A to upozorňuji, že jsem studovala komunikaci a kreativní tvorbu, takže psaní pro mě byl denní chléb. Nebýt mé profesorky, asi bych se s tím prala ještě dnes.

 

Mám zkušenost s portálem profipodklady.cz pouze jako zpracovatel podkladů. Snažím se pomoci těm, kteří ve svých „bakalářkách“ tápou tak, jako před 8 lety já. Snažím se vše vypracovat ke spokojenosti objednavatelů a tak by to mělo být všude. Bohužel opak je pravdou.

 

Jak jsem již zmiňovala, existuje spousta serverů, kde tyto služby nabízejí. Na vlastní kůži jsem si vyzkoušela pracovat pro další dva servery a mohu s čistým svědomím říct, že to byla v obou případech hrůza. Pojďme jim říkat server A a server B.

 

Na serveru A jsem dostala zakázku na 35 stran. Byla jsem v této oblasti nováčkem, a tak jsem se pustila do zpracovávání. Během týdne urputné práce mi přišel email, že klient odstoupil a že tak nebude mé práce třeba. Nikoho nezajímalo, kolik času jsem nad tím už strávila.

 

Na serveru B zezačátku poskytovali finanční krytí hned v plné výši, což pro mě bylo motivující a zajišťovalo mi to tak jistotu, že nedělám práci zbytečně. Asi po měsíci opět email se zněním, že finanční krytí se v plné výši vyplácet nebude, protože se stávalo, že si zpracovatelé nechali zaplatit a práci pak prostě nedodali. I z této spolupráce jsem vycouvala, sice to nepoškozovalo mě, ale ty recenze, které se na server objevovaly, mi jasně říkaly, že s tímto serverem nechci mít nic společného.

 

A pak jsem narazila na profipodklady.cz a zjistila jsem, že tato práce může být uspořádaná, může mít osnovu a jasně daný průběh a cíl. Při spolupráci s tímto serverem se nebojím, že má práce nebude ohodnocena. Na druhou stranu se nemusí objednavatel bát, že přijde o své peníze.

 

Profipodklady.cz rozdělí Vaši práci do fází, kdy zpracovatel zpracovává práci postupně a klient, objednavatel si ji může tak průběžně kontrolovat a dle jeho spokojenosti poskytovat přes administrátora finanční krytí.

 

Tedy…………

Není zpracovatel jako zpracovatel. Není klient jako klient. A není administrátor jako administrátor.